Honorarium za porady prawne, sporządzanie pism, bądź prowadzenie sprawy ustala się każdorazowo indywidualnie, po zapoznaniu się z dokumentami i stopniem skomplikowania sprawy, kierując się stawkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie.
Cena porady prawnej uzależniona jest od charakteru sprawy i stopnia jej skomplikowania.
Wynagrodzenie adwokata jest płatne z góry, w momencie zlecenia sprawy, ale istnieje też możliwość rozłożenia go na raty.
Ponadto, Kancelarie stosują następujące sposoby rozliczeń:
- Ryczałt – rozliczenie stosowane jest przy świadczeniu stałej obsługi prawnej, z uwzględnieniem potrzeb Klienta i rodzaju powierzonych spraw. Klient płaci miesięczny ryczałt na ustalonym przez strony poziomie.
- Rozliczenia godzinowe –Klient ponosi koszty związane z rzeczywistym czasem poświęconym na realizację zleconego zadania. Dokładne rozliczenie czasu pracy jest przedstawiane Klientowi wraz z fakturą VAT.
- Rozliczenie mieszane (ryczałt z limitem godzin) –strony ustalają z góry wysokość miesięcznego ryczałtu za określoną liczbę godzin pracy adwokata. Po wyczerpaniu limitu godzin, naliczana jest stawka godzinowa jak w powyższym wariancie.
- Dodatek „success fee” – czyli premia od sukcesu. Wynagrodzenie składa się z dwóch elementów: wynagrodzenie za prowadzenie sprawy oraz wynagrodzenie w wysokości z góry ustalonego procentu od wartości sprawy w przypadku jej wygrania lub zakończenia w inny sposób, np. korzystną dla Klienta ugodą. Wysokość dodatku jest ustalana indywidualnie z Klientem.